icon
حاج اسماعيل اخباري
محرم 94 شب چهارم
دانلود با کیفیت
/
فعالیت های اخیر تارنما
تالار گفتگوی حامى الظُعَینة پرتال مدیا اباالفضلی پرتال جامع نوا اخبار نشریه نگارخانه
طلیعه نور در سرزمین طوس
طلیعه نور در سرزمین طوس
در یازدهم ذیقعده سال ۱۴۸ هجری، مدینه حال و هوایی دیگر داشت و نه تنها در زمین بلکه از آسمان هم صدای تهنیت گفتن ملائک به گو ...
اربعین یعنی احیای یاد شهدا و بازخوانی فلسفه شهادت
اربعین یعنی احیای یاد شهدا و بازخوانی فلسفه شهادت
بی‌شک یکی از آثار ارزشمند حادثه‏ عاشورا الگودهی آن است، در واقع اربعین یعنی احیای یاد شهدا و بازخوانی فلسفه شهادت برای م ...
تقدیر از برگزیدگان ایستگاه نقاشی « تصویرگران کودک عاشورایی »
تقدیر از برگزیدگان ایستگاه نقاشی « تصویرگران کودک عاشورایی »
این مراسم که با حضور تنی چند از مسئولان هیئت حضرت اباالفضل ( ع ) آران برگزار گردید ، از کودکان و نوجوانانی که در محرم امسا ...
برگزاری مراسم شب هفت شهادت امام حسین ( ع ) و یاران با وفایش
برگزاری مراسم شب هفت شهادت امام حسین ( ع ) و یاران با وفایش
به مناسبت بزرگداشت شب هفتم شهادت حضرت سید الشهداء ( ع ) و یاران با وفای ایشان ، محفل نورانی ختم قرآن کریم در حسینیه حضرت ا ...
امامت و ولایت
Icon Block
نامه امام خامنه ای
تیزر نامه سرگشاده امام خامنه ای به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
Like
0
DisLike

IMG_20150201_220435 (Copy)

آیت الله آقا میرزا احمد عاملی فرزند ملّا محمد علی آرانی متولد سال ۱۲۳۷ هجری شمسی در خانواده ای اصیل و روحانی و اهل علم و فضیلت در آران پا به عرصه گیتی نهاد. وی ازهمان دوران کودکی به خاطر داشتن هوش سرشار و تلاش خستگی ناپذیر در نهایت سادگی و خلوص به تحصیل علم و معرفت پرداخت. مقدمات دروس حوزوی و سطح و خارج و مراحل تزکیه و تهذیب اخلاقی را در نزد پدر دانشمندش فرا گرفت. ایشان مدتی نیز در مکتب عارف و فاضل بزرگوار آخوند ملا محمد حسین آرانی شاگردی نمود و از دریای علم و معرفت ایشان بهره ها برد .
آیت الله عاملی در سال ۱۲۵۶ هجری شمسی به کاشان هجرت می نماید و از محضر فقیه معاصر جهان تشیع آیت الله ملا حبیب الله شریف کاشانی دروس فقه و اصول را می گذراند و انفاس قدسی آن عالم بزرگوار در روحیه و اندیشه عارفانه آقا میرزا احمد تأثیر فراوانی دارد . ایشان جهت تکمیل تحصیلات حوزوی عازم نجف اشرف شدند و در آن دیار با علما و فقیهان بزرگواری چونان آیات عظام آخوند محمد کاظم خراسانی صاحب « کفایهُ الأصول» و شیخ عبدالکریم حائری یزدی پایه گذار حوزه علمیه قم ، شیخ عبدالله مازندرانی و شیخ فخرالدین نراقی کسب علم و تجربه نمود و توانست در طول چهار سال اقامت در نجف اشرف مدارج فقهی و علمی خویش را افزایش دهد و از آن بزرگواران کسب اجتهاد نماید.
آیت الله عاملی پس از سال ها کسب کمالات انسانی و تحصیل علوم دینی و معارف اسلامی و رسیدن به اوج قله فقاهت و جایگاه بلند اجتهاد به سفارش پدر بزرگوارش به زادگاه خویش مراجعت می نمایند و درمسجد قاضی آران در جوار بقعه متبرکه پنج امامزاده(ع)، بزرگترین پایگاه فقه و شریعت را در دیار خود راه اندازی می کند و تا پایان عمر پر برکت خویش در راه گسترش علوم دینی و معارف قرآن و بیان احکام شرعی و رفع مشکلات مردم و پرورش شاگردان بزرگ و تألیف کتاب های فقهی و دینی سپری می نماید. اسلاف پاک و مطهر ایشان همگی از عالمان و دانشمندان طراز اول و مورد اعتماد مردم بودند که از جمله می توان به ملا محمد علی، ملا مهدی، ملا محمد حسین، شیخ جعفر، ملا ابوالحسن، ملا محمدتقی، ابوالحسن خطیب آرانی و … اشاره نمود.
ویژگی های اخلاقی و رفتاری:
آیت الله آقا میرزا احمد عاملی ، انسانی کامل با فضایل اخلاقی فراوان، مهربان، مردم دوست، حامی مستمندان و فقرا و یاری رساننده به ضعیفان و بی پناهان بود. کودکان را مورد نوازش قرار می داد و به همه افراد اعم از کوچک و بزرگ احترام می گذاشت. هیچگاه لبخند از سیمای جذاب و ملکوتی ایشان محو نمی شد.
ایمان، حسن خلق، آزادگی، ساده زیستی، و فروتنی و گشاده رویی و نرم خویی، پرهیز از تشریفات از بارزترین ویژگی های اخلاقی معظم له بود. سعه صدر، سخاوت طبع و بخشش همیشگی، مبارزه با ظلم و ستم، سخت کوشی و شجاعت ایشان زبان زد خاص و عام بود. در جهت رفع مشکلات مردم و حل اختلافات آن ها نهایت تلاش و جدیت را به عمل می آورد. او به دردل های نیازمندان با صبر و حوصله فراوان گوش می داد و رسیدگی به وضعیت آنان را وظیفه دینی و اخلاقی خود می دانست. محل زندگی ایشان مأمن اهل دل و محل تدریس و علم آموزی و مباحثه با اندیشمندان و عالمانی مانند ملا حبیب الله شریف کاشانی، آقا فخرالدین کاشانی، ملا عبدالرسول مدنی، آقا شیخ رضا مدنی کاشانی، آقا میر سید علی و سید محمدرضا یثربی ، آقا سید فخرالدین امامت، آقا سید روح الله خاتمی اردکانی و ملا محمد حسین نوش آبادی و … بود. ایشان برای بزرگان علم و دین و فضیلت احترام خاصی قائل بود. تمامی بزرگان منطقه از ایشان به نیکی یاد می کنند.
وی در عمل به فرائض دینی و رعایت تقوا نهایت جدیت را به عمل می آوردند. شب زنده داری و راز و نیاز با حضرت معبود و اقامه نمازهای یومیه به جماعت در مسجد، اجرای کلیه اعمال واجب و مستحب از نافله شب تا ادعیه و زیارات به ویژه زیارت بقاع متبرکه منطقه به خصوص حضرت محمد هلال بن علی(ع)، چهارشنبه شب ها و جمعه ها از ایشان در طول حیات پربرکت خویش ترک نمی شد. وی در توقیف و تصدی موقوفات نهایت دقت را داشت و در حفظ و حراست اموال وقفی دقیق و سخت گیر بود.
مردم شهرهای آران و بیدگل و کاشان و حومه همه از اخلاق و رفتار و کردار نیکوی ایشان حکایت ها دارند. برقراری درس های تفسیر قرآن و حلقه های قرآن وی، عشق و علاقه به امام زمان(عج)، روضه خوانی های سوزناک، نمازهای همراه با گریه، صوت دلنشین قرآن، سجده های طولانی، صدق و زهد و شجاعت و مجاهدت همه از عظمت دینی و مذهبی او و بیانگر عظمت روحی و معنوی آن بزرگوار بود.
آثار و تألیفات:
از آثار ایشان میتوان به نهج الرشاد فی شرح الارشاد ( با موضوعات فقهی ) ، رساله علمیه سبیل الجنان ، و تعدادی رساله خطی در فقه و اصول و موضوعات قرآنی اشاره کرد . هم اکنون این آثار خطی و کتاب های بسیار نفیس شخصی ایشان که مسلما گنجینه ای است بس گرانبها و بسیار غنی ، در بخش آثار خطی کتاب خانه آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) نگه داری می شود .
مرحوم آیت الله ملا حبیب الله شریف کاشانی در کتاب عقایدالایمان درباره ایشان چنین می نگارد :
« العلامه الفقیه المجتهد المیرزا احمد عاملی الآرانی صاحب المولفات القیمه فی الفقه و الرشاد »
آیت الله امامت کاشانی در تذکره الشعرا از ایشان تحت عنوان : « شیخنا العلامه الفقیه الربانی و الآیه السبحانی آقای آقا میرزا احمد العاملی الآرانی نجل جلیل مرحوم آیت الله آقای ملا محمد علی آرانی که در زهد و تقوا بی نظیر نزد جدّ امجد شاگردی کرده به مقامات عالیه اجتهاد نائل آمده مورد تصدیق مراجع بزرگ واقع شده است» یاد می کند .

۱۱۶۸۸_۶۶۱ذ (Copy)

عکس برگرفته از : پرتال تحلیلی خبری شهرستان آران و بیدگل

عروج عارفانه:
روح پرفتوح این عالم ربانی و فقیه صمدانی سرانجام در۲۷ بهمن ۱۳۲۸ هجری شمسی در ۹۱ سالگی پس از عمری خدمتگذاری به مردم و تلاش در راه نشر معارف اسلامی و طی مراحل سیر و سلوک عرفانه به ملکوت اعلی پر کشید و جهان اسلام را در عزای خویش ماتم زده کرد و به مصداق حدیث شریف:« إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لایدها شیء» مرگ ایشان ضربه به جهان اسلام و فقاهت بود. بر روی سنگ قبر ایشان چنین آمده است:
« إنما یخشی الله من عباده العلماء»
پیکر مطهر ایشان بردوش مردم منطقه تشیع شد که در این میان مردم محله دهنو بصورت دسته عزا از حسینیه دهنو به سمت مسجد قاضی وبعد به سمت آستان مقدس حضرت هلال بن علی (ع) حرکت کردند ودر مسیر ذکر:
«««وای که رفت از جهان حجت اسلام ما****به ملک جنت رسید به خدمت مصطفی»»»
را بر زبان جاری کردند و پیکر آن عالم ربانی در آستان مقدس هلال بن علی (ع) دفن گردید.
هم اکنون یکی از رواق های بزرگ آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) که مقبره آن عالم بزرگوار در آنجاست به نام ایشان می باشد .محل تبلیغات شما لطفا برای سفارش کلیک کنید
محل تبلیغات شما لطفا برای سفارش کلیک کنید
محل تبلیغات شما لطفا برای سفارش کلیک کنید

اشتراک مطلب : اشتراک مطلب در فیسبوک اشتراک مطلب در توییتر دیگ Delicious اشتراک مطلب در کلوب اشتراک لینک در فیس نما اشتراک مطلب در افسران اشتراک مطلب در یاهو مسنجر
Icon ۲۶ بهمن ۱۳۹۳
Icon نویسنده : Admin
Icon 0 مشاهده
Icon ۰ نظر
پخش زنده حرم حضرت ( ع )
پخش زنده حرم حضرت

در اینجا شما می توانید بارگاه ملکوتی قمر بنی هاشم علیه السلام را به صورت زنده و در تمام ساعات شبانه روز مشاهده کنید .
کانال ما در تلگرام
کانال ما در تلگرام

اطلاع از اخبار صوت فیلم و...

ارتباط با مدیریت :@H_Secret

خبرنامه
چنانچه ميل به اشتراک در مطالب تارنما را داريد در کادر زير ايميل خود را وارد کنيد تا از جديد ترين مطالب ، اخبار و ... با خبر شويد
خبر نامه پیامکی
چنانچه ميل به اشتراک در سامانه پیامکی هيئت حضرت اباالفضل ( ع ) - شهرستان آران و بیدگل را داريد در کادر زير تلفن همراه خود را وارد کنيد تا در نظرسنجی ها و مسابقات شرکت کنید .
ما را در ایران دنبال کنید
صفحه ما در کلوب
فعالیت ما در شبکه ایرانی فیسنما
جملک ما
تبیان روشی زیبا در شناخت اسلام
فعالیت ما در جنگ نرم
ویدئو های هیئت در آپارات
حمایت می کنیم
تارنمای رسمی هیئت حضرت اباالفضل ( ع ) - شهرستان آران و بیدگل
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به تارنمای رسمی هیئت حضرت اباالفضل ( ع ) - شهرستان آران و بیدگل می باشد و باز نشر مطالب بدون ذکر منبع شرعا حرام است .
طراح سایت : ادهم | © 2013-2015

حامی ما باشید در فیسبوک مطالب را بخوانید در توییتر 	ما را دنبال کنید در گوگل پلاس ما را ببینید در لینکدین 	فعالیت ما در اینستاگرام نماهنگ های هیئت در یوتیوب ایمیل به ما خوراک تارنما

لطفا امتیاز دهید !